Serwis kotłów Viessmann Wrocław - tel: 660 424 687 poniedziałek - piątek w godzinach 8-16.

Serwis Kotłów Wrocław:

Serwis Vitodens Wrocław:

Serwis Vitopend Wrocław:

numer 1
wymiana zaworu trójdrożnego pieca Vitopend

Zawór trójdrożny to element spotkany w zdecydowanej większości kotłów gazowych - poza piecami bi-termicznymi. To od tego zaworu zależy czy kocioł grzeje wodę użytkową, czy centralne ogrzewanie. W zależności od typu wykonania jest mniej lub bardziej awaryjny. Typowe rozwiązanie stosowane w piecach Viessmann przedstawione jest na fotografii obok. Podczas serwisu kotła gazowego można w łatwy sposób zweryfikować działanie tego elementu. Gdy są zastrzeżenia co do jego działania należy w pierwszej kolejności wymontować zawór, usunąć osady, powierzchnie przesmarować odpowiednim środkiem poślizgowym i ponownie osadzić w korpusie wodnym kotła. Jeżeli taki serwis nie usprawni działania elementu należy go wymienić. W kotłach Vitopend WH1B oraz WH0A zawór należy wymienić przy pierwszych oznakach zablokowania aby uniknąć kosztów kolejnego przyjazdu serwisu np. dzień po nasmarowaniu. Regeneracja w ten sposób nie jest trwała w tych modelach. 

numer 2

Co robić gdy zawór nie działa:

Czasami do wznowienia pracy zaworu potrzebne jest delikatne uderzenie w korpus. Jest to doraźny środek zaradczy przed wezwaniem serwisu. Dbać o zawór trójdrożny można w bardzo prosty sposób. Włączając grzanie na parę minut w okresie letnim.

numer 3

Objawy awarii zaworu to m.in.:

Brak ciepłej wody użytkowej lub zimne kaloryfery, ciepłe kaloryfery w okresie letnim, niska temperatura ciepłej wody w kranie.

numer 4

Koszt nowego silnika zaworu trójdrożnego:

Do kotłów Viessmann Vitopend 100 zależy od daty produkcji kotła i typ kotła. Koszt zaworu (2020 rok) dla wersji kotła WH1B to 475 pln brutto, a WH0A 473 pln brutto.

numer 5
numer 6

Opis powstał m. in. na podstawie dokumentacji Serwis Viessmann.