Niezależny czyli przyjazny dla kieszeni Klienta Serwis kotłów Viessmann Wrocław - zadzwoń 660 424 687.

Prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach 8 - 18. Poniedziałek - Piątek.

Poza godzinami proszę wysłać SMS z modelem kotła, adresem i opisem usterki.

płyta główna pieca Viessmann Vitopend W dzisiejszych czasach, elektronika równie często jak uszkodzenia mechaniczne powoduje kłopoty. Jako nieliczni oferujemy dokładną diagnozę płyty głównej jednakże taka usługa wykonywana jest wyłącznie we Wrocławiu. Czasem poprawa styków elektrycznych, zimny lut lub prosta wymiana bezpiecznika skutkuje naprawą płyty.

płyta główna pieca Viessmann Vitopend Awaria płyty głównej (zwanej również regulatorem) w kotle Viessmann Vitopend 100 jest kosztowna. Często jest ona skutkiem przepięcia elektrycznego. Innymi przyczynami uszkodzenia elektroniki kotła może być wyciek wody powodujący zwarcie lub zwyczajne zużycie elementów mechanicznych. Zakup nowego automatu to koszt 800-1500 PLN w zależności od wersji automatu. Kiedyś automatyka, tj płyta główna lub inaczej sterownik składał się z kilku części. Awaria, uszkodzenie lub usterka mniejszej części wiązała się z mniejszym kosztem. W dzisiejszych czasach producenci często produkują automaty jako jeden, niezależny element.

płyta główna pieca Viessmann Vitopend Jeżeli serwis stwierdził u Ciebie usterkę lub awarię płyty głównej, sterownika kotła Viessmann - zadzwoń do nas -za niewielką opłatą zajmiemy się diagnozą regulatora Viessmann na terenie Wrocławia.

Przy diagnozie awarii płyty kotła zwrócić warto uwagę na jeszcze jeden wątek. Wykorzystując fakt, iż nowa płyta kosztuje tak wiele, niektórzy nieuczciwi serwisanci wiedzą, iż po takiej diagnozie mało kto będzie naprawiał kocioł. Liczą w ten sposób na zlecenie im wymiany kotła.

Dlaczego nie regenerujemy/naprawiamy automatów vitopend 100? Należy pamiętać że płyta składa się z bardzo dużej ilości elemntów elektrycznych które z czasem się zużywają. Wymiana zaledwie jednego elementu często za wysoką cenę spowoduje że prędzej czy później będzie wymagana kolejna wizyta serwisu. Koszt automatyki do kotłów Vitopend 100 WH1B i WH1D to 870 pln brutto (2018r). Kotły te mają około 9-5 lat. Wymiana regulatora na nowy to pewność że do tematu nie będziemy wracać latami. Naprawa wychodzi drożej z perspektywy kilku lat i po dodaniu kosztów robocizny jest mało opłacalna. 

Awaria płyty głównej, sterownika Viessmann? Vitopend WH1D Vitopend WH1B Vitopend WH0A
Koszt regulatora (ceny na 2018 rok)  870 pln brutto  870 pln brutto 1150 pln brutto