Niezależny czyli przyjazny dla kieszeni Klienta Serwis kotłów Viessmann Wrocław - zadzwoń 660 424 687.

Prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach 8 - 18. Poniedziałek - Piątek.

Poza godzinami proszę wysłać SMS z modelem kotła, adresem i opisem usterki.

Artykuł dokumentuje przebieg serwisu pieca Viessmann Vitodens 222 B2LA.

Opisano jedynie aspekt konserwacji komory spalania. Aby dokładnie przyjrzeć się szczegółom należy kliknąć w miniaturkę wybranego zdjęcia.

Łatwo porównać zdjęcie przed i po konserwacji komory spalania tego samego pieca.

numer 1

Kocioł w chwili serwisu miał zaledwie 2,5 roku i przeszedł konserwację po roku eksploatacji. Jak widać na zdjęciach poprzednia konserwacja musiała mieć bardzo pobieżny charakter i z doświadczenia na rynku Wrocławskim ograniczała się do czyszczenia elektrody jonizacyjnej. Komora spalania nie była otwierana od początku eksploatacji tego kotła gazowego.

numer 2

Wymiana osłony termicznej.

Biorąc pod uwagę ilość osadów w komorze spalania i jej ogólny stan techniczny musiało dojść do zatkania odpływu kondensatu. Zniszczone otuliny termiczne należało wymienić na nowe. Koszt osłon do kotłów kondensacyjnych Viessmann to ok. 125-250 PLN

numer 3

Komora spalania kotła po serwisie.

Wyczyszczona komora spalania, wymienione otuliny oraz dokładne wypłukanie wymiennika celem usunięcia drobin osadów. Tylko tak dokładny serwis zapewnia bezpieczną, i ekonomiczną prace pieca gazowego.

Kotły Viessmann serii Vitodens są wyrafinowanymi i drogimi urządzeniami zapewniającymi maksimum zysków z procesów kondensacji. Wymagają przy tym precyzyjnej i regularnej obsługi serwisowej. Bez niej koszty napraw mogą wielokrotnie przekroczyć zyski z ekonomicznej pracy.

Pozostałe czynności serwisowe przy kotle Viessmann seria Vitodens opisane są TU.

Artykuł opracowano m.in. na podstawie dokumentacji Serwis Viessmann.