Serwis kotłów Viessmann Wrocław - tel: 660 424 687 poniedziałek - piątek w godzinach 8-16.

Serwis Kotłów Wrocław:

Serwis Vitodens Wrocław:

Serwis Vitopend Wrocław:

Kocioł gazowy Viessmann Vitodens 100 - w tym wypadku wersja WB1B - to bardzo sprawdzona konstrukcja. Przy regularnym serwisowaniu komory spalania kocioł ten  nie generuje zbyt wielu problemów eksploatacyjnych. Warto aby podczas serwisu kotła nie zapomnieć o kliku podstawowych (jednak pomijanych przez wielu serwisantów) czynnościach konserwacyjnych. Opisana usługa wykonana była w Komorowicach - koło Wrocławia.


Zaczynając od tych najbardziej oczywistych: 

Serwis Vitodens WB1B wymiennik ciepła

Czyszczenie głównego wymiennika ciepła spaliny - woda. Dokładnie i starannie aby generowany podczas spalania osad nie blokował odpływu kondensatu. Poprawna konserwacja tego elementu pieca zapewnia wysoką sprawność urządzenia. Dodatkowo regularne czyszczenie szczelin wymiennika przekłada się na jego żywotność.

Warto dbać o wymiennik gdyż jest on najdroższym elementem kotła gazowego.

 


Serwis palnika Vitodens WB1BKolejnym etapem podczas serwisu jest zwykle czyszczenie elementów zapłonowych takich jak elektrody zapłonowe i jonizacyjne. Pominięcie tego etapu konserwacji często generuje liczne problemy z zapłonem. Często są to wybuchowe zapalanie lub wręcz brak zapłonu. Kody błędów na wyświetlaczu Viessmann Vitodens WB1B - F4, F5.

Inne kody błędów do tego kotła znajdziesz TU.

 

Bardzo ważnym na tym etapie jest odpowiednie przygotowanie do naprawy. Często uszczelnienia grafitowe po czasie się kruszą i bez nowych uszczelnień nie warto brać się za rozkręcanie palnika.

Należy też w odpowiednim czasie zadbać o wymianę uszczelnienia komory spalania w postaci uszczelki odpornej na wysokie temperatury o średnicy 187mm.


Pomiar szczelnosci gazowej po serwisie Vitodens WB1B

Po zakończeniu serwisowania palnika i ponownym skręceniu wszystkich połączeń gazowych należy sprawdzić ich szczelność. Jest to bardzo ważny element konserwacji. Służy do tego mikromanometr.

 

 

 

 

 


Konserwacja naczynia wzbiorczego Vitodens WB1B

Naczynie wzbiorcze w kotle gazowym powinno być regularnie uzupełniane. W przeciwnym razie prowadzi to do problemów z zaworem bezpieczeństwa, pracą na sucho, spadkiem ciśnienia itp.

Naczynie które nie było serwisowane regularnie może ulec zniszczeniu podczas próby napompowania.  

 

 

 


Czyszczenie syfonu kondensatu Vitodens WB1B

 

Wszystkie zanieczyszczenia powstałe podczas spalania zbierają się w syfonie. Warto sprawdzić jego drożność. Demontaż jest prosty ale ważne żeby po serwisie sprawdzić czy połączenia są drożne. Wycieki wody w kotle często prowadzą do usterki automatyki. 

Odczyn i parametry chemiczne kondensatu wzmagają jego przewodność elektryczną dlatego szczelne odprowadzenie kondensatu to bardzo ważny aspekt napraw i konserwacji.

Zabrudzenia w formie osadów powierzchniowych widocznych na zdjęciu nie mają wpływu na działanie kotła więc nie ma potrzeby czyszczenia syfony do czysta. Wystarczy gruntowne przepłukanie.