Serwis kotłów Viessmann Wrocław - tel: 660 424 687 poniedziałek - piątek w godzinach 8-16.

Serwis Kotłów Wrocław:

Serwis Vitodens Wrocław:

Serwis Vitopend Wrocław:

Problemy z zakamienieniem kotła są częstym zjawiskiem we Wrocławiu. We Wrocławiu mamy trzy ujęcia wody wodociągowej wg mapy poniżej.

 

mpwik sprawdz jakosc wody zmniejszone

Źródło: www.wroclaw.pl

 Ujęcie Twardość [mmol/dm3]  Twardość st. niem
ZPW Na Grobli  2,1  12
ZPW Mokry Dwór  1,7  9
Leśnica pompownia II stopnia  3,8  21

Źródło: www.mpwik.wroc.pl

Firma Viessmann dopuszcza pracę kotła w instalacji napełnionej wodą o twardości do 3 [mmol/dm3],  16,8 st. niem.

Wodę powyżej tej wartości należy uzdatnić - zdeminarilizować. Stosuje się do tego inhibitory kamienia kotłowego, koncentraty w formie płynu, które dodaje się do instalacji. 

Dla kotłów montowanych w okolicy Leśnicy jest to obowiązkowe dla reszty zalecane. Jeżeli zajmjemy się montażem kotła to zawsze przypominamy o tym Klientom. Tłumaczymy, że wielu kłopotów z eksploatacją instalacji można w ten sposób uniknąć. Niestety na dodanie inhibitora do instalacji decyduje się tylko połowa Klientów.

Poniżej kilka zdjęć z wyjazdów serwisowych doróżnych modeli kotła Viessmann które uległy awarii ze względu na złą jakość wody w instalacji.

Viessmann osady w instalacji  Viessmann Vitodens 050 czyszczenie wymiennika plytowego  Viessmann Vitodens 050 osady kamienia na pompie  Viessmann Vitodens 050 zakamieniony wymiennik plytowy  Viessmann Vitodens 100 B1HC kamień kotłowy 
Całkowicie zarośnięty osadami na instalacji filtr wody grzewczej. Płukanie wymiennika płytowego w Viessmann Vitodens 050. Osady stałe blokujące pompę w Viessmann Vitodens 050. Wypadające osady kamienia kotłowego w wymienniku ciepła . "Łuski' kamienia kotłowego w kotle Viessmann Vitodens 100 W.

Warto na koniec przypomnieć że naprawy tego typu nie są objęte gwarancją producenta. Nie ma on bowiem wpływu na to jaką jakością wody zalany jest układ. Skoro montaż kotła kosztował kilka tysięcy złotych, warto wydać dodatkowe kilkaset złotych na inhibitor kamienia aby kocioł działał długo bez awarii.